Ubezpieczenia GAP

Zapewne wiesz jak ważne jest zabezpieczenie siebie i swojej rodziny. W reklamach wszystkie ubezpieczenia wyglądają na trakcyjne. Jednak dla własnego dobra powinieneś znać podstawowe pojęcia ubezpieczeniowe, by wiedzieć co kupujesz podpisując polisę!

Kupując samochód być może spotkałeś się z terminem ubezpieczeni GAP.
GAP czyli Guaranteed asset protection insurance (ubezpieczenie gwarantujące ochronę wartości aktywów). Czym tak naprawdę jest to ubezpieczenie i kiedy warto je zawierać. Najlepiej zobrazować to na przykładzie:

Jacek kupił nowy samochód za sto tysięcy złotych i ubezpieczył je bez rozszerzenia GAP (oszczędzając w ten sposób kilkaset złotych). Po dziesięciu miesiącach doszło do nieszczęśliwego wypadku. Nic się nikomu nie stało ale samochód nadawał się wyłącznie do kasacji. Ile pieniędzy zwróciła ubezpieczalnia? Sto tysięcy? Nie, tylko osiemdziesiąt tysięcy! Dlaczego tylko tak? Dlatego bo nowy samochód w ciągu dziesięciu miesięcy stracił na wartości o 20%. Gdyby tylko Jacek miał wykupione ubezpieczenie GAP, to otrzymałby od Towarzystwa ubezpieczeniowego sto tysięcy złotych.

Innym rodzajem ubezpieczeń, które szturmem zdobywa rodzimy rynek jest prywatne ubezpieczenie zdrowotne. W zamian na opłacaną składkę gwarantują prywatną opiekę medyczną (Można powiedzieć, że w praktyce jest to abonament na usługi a nie typowe ubezpieczenie). Biorąc pod uwagę stan publicznej służby zdrowia, są to atrakcyjne ubezpieczenia.

Ubezpieczenia praga – udaj się do nas po najlepsze oferty ubezpieczeniowe!